מערכות חימום מים - רקע ומידע מקצועי

מערכות חימום מים - מאז ועד היום
 
מים הם הנוזל החשוב ביותר לבני האדם. הם הכוח שמניע אותנו, גופנו מורכב מאחוזים רבים של מים, ואם נרצה או לא - אנו באים במגע ביום ממוצע בין חמש לעשר פעמים לפחות עם מים: בין אם בשתיית מים, הרתחת מים, מקלחת, צחצוח שיניים, חדר שירותים, שטיפת רצפות, שחייה בבריכה, הגשם שיורד בחורף ועוד. גם חימום מים תופס מקום משמעותי בחיינו. המקרה הקלאסי הנפוץ ביותר בו אנו באים במגע עם מים מחוממים הוא בזמן המקלחת או הרחצה. חימום מים הוא מהותי וחשוב ביותר לפני המקלחת, אך הוא חשוב גם בסיטואציות אחרות: החל מהרתחת מים לקפה או תה, דרך חימום מים לבישול, חימום מים לבריכות שחייה, חימום מים לג'אקוזי ועוד.
 
חימום מים היה דבר חשוב ומרכזי בחיי בני האדם עוד מימי קדם. חמי טבריה בגליל הם דוגמה מצויינת לגן לאומי שוקק ופופולארי במיוחד, שמשתרע באזור בו שוכנים מעיינות חמים רבים. 17 מעיינות חמים שפרצו מבטן האדמה באיזור זה שימשו את תושבי המקום עוד מימים עברו, והפכו לאטרקציה יוצאת מן הכלל, שסביבה נבנה הישוב הקדום חמת, ובאיזורה התמקם שבט נפתלי. גם כאשר שלטו הרומים במקום, הוא זכה לחשיבות רבה והשקעה ולא מבוטלת. הרומיים הקימו בו מרחצאות מתקדמים, ורבים מחשובי האימפריה הגיעו למקום כדי ליהנות מסגולות המרפא שיוחסו למים החמים שנבעו באזור.


 
חימום מים - כיצד הוא מתבצע?

חימום מים לצרכים ביתיים בעת המודרנית מתבצע בדרכים, שמנסות, במידה רבה, לחקות את הדרך בה הטבע מחמם את מימיו (בדוגמא שניתנה לעיל). בדומה לאופן בו פועלים גייזרים או נוצרים מעיינות מים חמים בטבע, פועלות כיום מערכות חימום מים ביתיות ומוסדיות.
 
מערכות חימום מים שונות מדודים חשמליים בצורה מהותית, בכך שהן חסכוניות במיוחד, אקולוגיות, וחכמות בהרבה. כאשר מתבצע חימום מים בדוד חשמלי, מחממים בדרך כלל את כל תכולת הדוד, וברוב המקרים לא עושים שימוש בכל המים, שמתקררים לאחר השימוש. מערכות חימום מים פועלות אחרת - הן מתחילות בחימום המים רק לאחר פתיחת הברז, כדוגמא מחמם מים חשמלי מיידי - עובדה שמבטיחה מים חמים בדיוק בכמות הנצרכת, ללא בזבוז מיותר של חשמל על חימום מלא של מיכל שלא יעשה בו שימוש.


 
מערכות חימום מים לא יוצרות עומסים כבדים על מערכות החשמל הביתיות, לעומת דודים חשמליים שצורכים חשמל רב (ולעתים עשויים לגרום ל"קפיצת פקק" עקב שימוש יתר בחשמל בדירה). מערכות חימום מים משפרות בצורה משמעותית את איכות החיים, משום שהמשתמשים בהן נהנים מזרימת מים מושלמת וחמה ללא הגבלה ועל פי בקשה. מערכות חימום מים כוללות בדרך כלל תרמוסטט לויסות הטמפרטורה של המים לפי הצורך. בנוסף, מערכות אלו הן ידידותיות מאוד לסביבה, הן מנצלות בצורה מלאה את האנרגיה המופקת, והן אינן מזהמות את הסביבה.
 

ש.א.ח.פ הנדסה בע"מ הינה חברה ישראלית מובילה וותיקה בתחום החימום וההסקה, המשווקת מערכות חימום מים למגזר הפרטי ולמגזר המוסדי. מלבד חימום בתים, חימום משרדים, חימום בניינים וכדומה, משווקת ש.א.ח.פ הנדסה גם מערכות מתקדמות לחימום מים. 
 
שאחפ מקפידה על שירות מקיף ומסור, ואנשינו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בקשה הנוגעת למערכות החימום וההסקה של החברה, לרבות מערכות חימום המים האיכותיות שלנו.